akwarele

Akwarela to wodna technika malarska, która polega na nanoszeniu na papier za pomocą pędzla kolorowych pigmentów. Jest ze swej natury bardzo delikatna, eteryczna i impresyjna. Z tego względu ujęła moje serce. Przedstawiane w ten sposób zwierzaki są zawsze bardzo zwiewne, w ruchu /nawet kiedy statyczne/ i niejednozaczne, co cenię w sztuce najbardziej.

Moje obrazki powstają na podstawie zdjęć, w formacie A4 lub mniejszym. Stosuję profesjonalne farby i papier dedekowane akwarelom, a każdy obrazek jest odpowiednio zawerniksowany w celu zabezpieczenia przed światłem /akwarela to bardzo delikatna technika, która nie lubi silnej ekspozycji świetlnej/.

Jeśli masz ochotę zobaczyć jak maluję - wejdź w poszególne zakładki tematyczne - a znajdziesz tam moje prace.

Zapraszam Cię serdecznie!

 • akwarela98.jpg

  psy

  Wesołowe owczarki, kolorowe leonbergery, mikro chihuahua, piękne laby, eteryczny i delikatny saluki, terriery wielu maści i różnych autoramentów.
  Bokserek, whippecik, wielorasowce, burki i kundelki i mixy, psy, których ras nie umiem spamiętać albo i nawet wymówić. Tyle dobra tutaj. Tyle walecznych serc, tyle cudownych spojrzeń, tyle radości, i piękna, i dostojeństwa.

  ...zobacz ile tu dobra wszelakiego, a każde z nich ma cztery łapy...

 • akwarela96.jpg

  koty

  Bycie kotem to stan umysłu. Podobnie jak bycie kociarzem. 
  Jestem kociarą. Od urodzenia. Ba, od wielu wcieleń kocham koty miłością wzajemną i głęboką. Mam to cudowne szczęście w życiu, że jestem królową w swojej bajce, a bajka jest o kotach właśnie. Obserwowanie jak się rodzą, jak dorastają, uczą się i eksplorują świat jest największym darem jaki można dostać od życia. Jestem szczęściarą.
  Malując koty, odtwarzam to co kocham najbardziej - tajemniczność,  zaskoczenie, ostry jak brzytwa umysł i ocean pięknych uczuć.

  ... spójrz w te magiczne oczy, zobaczysz tam cały świat...

 • portrety[1].jpg

  portrety

  Malowanie ludzi jest prawdziwym wyzwaniem. Ludzka twarz skrywa wiele tajemnic, jest pełna emocji i opowiada historie, jest unikalna i niezwykle piękna. Lubię malować ludzi, ale zawsze jest to dla mnie prawdziwa przygoda.

  Jeśli masz ochotę być śmiałkiem i zobaczyć jak widzę Cię moimi oczami i jak się to przełoży na plamy i plamki akwarelowe, zapraszam do wysłania foto, a stworzę Twój unikalny portret.

  Mogę zapewnić, będziesz zaskoczony i ucieszy Cię to.

 • akwarela6.jpg

  inne

  Świat zaskakuje mnie swoją magią. Tyle piękna jest wokoło i wszystko można namalować...
  W kolorowym motylu jest tyle samo uroku co w karpiu koi czy świerszczu, który cyka swoje cykady.

  Warto się czasem zatrzymać i w spokoju ducha poobserwować jak życie toczy się spokojnie i bez naszego udziału...

  ...tyle piękna na wyciągnięcie ręki...

Facebook