jak zamówić?

  • akwarela na podstawie zdjęcia
    akwarela na podstawie zdjęcia
  • zdjęcie, które posłużyło do namalowania akwareli
    zdjęcie, które posłużyło do namalowania akwareli

Jeśli masz ochotę, bym namalowała Twojego zwierzaka, zapraszam Cię do kontaktu, wyślij do mnie maila lub napisz na FB, załączając fotografie Twojego kota lub psa. Moje obrazki powstają na podstawie powierzonych zdjęć. Fotografia taka powinna być bardzo dobrej jakości, ostra, pokazująca bardzo wyraźnie pysio Twojego zwierzaka. Istotne, by było dobrze widać oczy i ich kolor, nos, detale uszu itd. Wskazane są zdjęcia portretowe, choć nie jest to koniecznością. Najlepiej, jeśli wyślesz mi kilka zdjęć zwierzaka, tak, bym mogła wybrać to najlepsze.

Akwarela to technika plamy na papierze - raz położony kolor jest już niezmienny /w przeciwieństwie np. do techniki olejnej, gdzie można wiele godzin czy dni pracować nad jakimś detalem, a gdy jest nie do końca satysfakcjonujący, poprawiać go i zmieniać/. W akwareli raz namalowany detal zostaje już zawsze taki sam i w tym samym miejscu. To dość ważne - oznacza bowiem, że poprawki są niemożliwe. Stąd tak ważne dla mnie jest idealne zdjęcie. Nie musi być prosto od profesjonalnego fotografa, wystarczy dobre, np. naturalne oświetlenie, niezbyt duża odległość od zwierzaka i chwila jego cierpliwości, by zapozował w bezruchu.

Najpiękniejsze akwarelki powstają ze zdjęć portretowych, gdzie zwierz patrzy prosto w obiektyw i wyraźnie widać jego kolor tęczówek, wąsy, włoski na uszach czy fałdy skóry na głowie. Pamiętaj proszę o tych wszystkich wskazówkach, wybierając i wysyłając mi zdjęcia.

Na ten moment maluję wyłącznie w formacie A4 lub na życzenie mniejszym. Głównym tematem jest portret zwierzęcy, ale maluję też zwierzaki w całych sylwetkach, mam też za sobą pierwsze próby w innych tematach i chętnie będę podejmować kolejne.

Facebook