disclaimer

Pewna osoba zwróciła mi uwagę, że powinnam precyzyjnie określać rodzaj moich prac, nie mieszając gatunków i pojęć akwarela, gwasz, pastela, ółówek, węgiel, ale i digial art, sztuka cyfrowa - ze względu na to jakich technik i narzędzi używam, by osiągnąć finalny efekt prac i by odbiorca miał świadomość różnic.

W związku z tym, by zachować transparentność takich określeń, a jednocześnie pozwolić sobie na nieakademickie tworzenie /bo nie jestem artystą z zawodu, tylko antropologiem kultury a w kwestii wszelakiej grafiki jestem samoukiem z przypadku i nie posiadam akademickiej wiedzy ani wykształconych przez uczelnię artystyczną umiejętności/, będę moje prace określać jako tworzone "techniką własną", która jest mieszaniną wszelkich powyższych, bo wykorzystuję każdy możliwy i przyjazny mi sposób tworzenia - bo tak mi odpowiada, tak umiem i tak lubię.

Odsyłam jednocześnie do definicji pojęcia "technika własna/ technika mix" która mówi, że to technika autorska, niepowtarzalna i oryginalna, zwykle mieszana, zależna od indywidualnej wizji artysty. I w ten sposób, z jednej strony precyzyjny, bo wywodzący się z określeń techniki sztuki, a jednocześnie dający mi wolność tworzenia będę od dziś określać moje prace. Jeżeli ktoś ma w tym temacie jakieś uwagi, zapraszam do kontaktu PRIV.

Facebook